четвъртък, 29 октомври 2009 г.

Стилиян Петров и Вила на четвъртфинал

Астън Вила достина четвъртфиналите в Карлинг Къп след успех с 3:1 след дузпи при гостуването си на Съндърланд.
Стилиян Петров
бе титуляр за бирмингамци и игра до 115-ата минута, когато бе заменен от Сидуел. В мач, лишен от много голови положения и емоции, Съндърланд имаше известно преимущество, като пропусна да реши срещата преди да се стигне до удари от бялата точка
. В 83-ата минута Кенуайн Джоунс пропусна дузпа, като прати топката право в ръцете резервния вратар на Вила Брадли Гузан. Малко преди края на второто продължение пък Кийрън Ричардсън пропусна да донесе победата на домакините. При дузпите тимът на Мартин О`Нийл демонстрира по-голяма концентрация и стигна до успеха. За "черните котки" от бялата точка пропуснаха Анди Рийд, Лорик Кана и Джордан Хендерсон.

Резултатът сложи край на серията на Съндърланд от пет поредни домакински победи във всички турнири. Тимът записа и четвърта загуба от четири мача срещу Вила в Карлинг Къп.